פריסה ארצית

כיצד היוגה עוזרת להתמודדות עם סרטן?

ההתמודדות עם מחלת הסרטן ועם הטיפולים הכימותרפיים דורשים כוחות נפש וגוף לאורך זמן. מוכח מדעית שקיים קשר ישיר בין מצב הרוח והאופטימיות שחווים החולים לבין שרידותם וקצב החלמתם. היוגה הטיפולית היא כלי ראשון במעלה בחיזוק כוחות הנפש והגוף והאופטימיות הנדרשת לאורך הזמן. 

התאמה אישית
היוגה שמתרגל האדם תלויה במצבו הגופני. אך תמיד, גם כאשר הגוף חלש מאוד, ניתן לתרגל יוגה. זאת משום שרוב התרגול היוגי הוא תרגול מנטאלי אותו מבצע האדם עם עצמו. במרכז ליוגה טיפולית אנו מלווים באופן אישי כל תלמיד וממשיכים להתאים את התרגול מצבו הגופני והנפשי זאת בכדי שיוכל תמיד לתרגל יוגה שאינה מכאיבה או פוגעת ואשר תעצים אותו בכוחות הנפש הנדרשים בהתמודדות עם הסרטן.
התמודדות עם כאב
היוגה מעניקה למתרגלים כלים טבעיים של ריפוי עצמי ושיכוך כאבים. מתרגל יוגה יכול לשאת כאב רב יותר ולאורך זמן מבלי שהדבר יפגע ברוחו. תרגילי הנשימה, ההרפיה והדמיון המודרך מסייעים לאדם להתמודד עם הכאב והפחדים הנלווים לו. מומלץ לתרגל יוגה לפני תחילת הטיפולים הכימותרפיים, כך שמצב הגוף והנפש טובים יותר כנקודת התחלה.
התמודדות עם חרדה, פחדים ודכאון
הידיעה שהגוף עצמו מייצר את התאים הסרטניים מעוררת שאלת אמון עמוקה. היוגה מחזירה את כוחות הנפש לאיזון, היא מעודדת רוגע, מפחיתה לחץ ומעניקה למתרגלים חוסן נפשי. ידוע ממחקרים מדעיים שסיכויי השרידה של חולים עולים מאוד כאשר נשמרת אופטימיות ורמת הלחץ נמוכה. היוגה עושה כל זאת ואף יותר מכך. יוגה משפרת את ההולכה העצבית בגוף ומעודדת את מערכת העצבים הפארא-סימפטית, זאת האחראית על רוגע ושיקול הדעת הרציונאלי. במידה והאדם מתרגל יום יום הוא צובר כוחות נפשיים העוזרים לו במצבי קצה, בזמן דכאון או חרדה.
התמודדות עם סימפטומים של הטיפולים הכימותראפיים
מתרגלי יוגה חווים את השפעות הטיפול הכימותרפי בצורה טובה הרבה יותר. יוגה ידועה בכך שהיא מפחיתה את ההרגשה הרעה, הבחילות והחולשה. אנו מעודדים את תלמדנו לתרגל כל יום וגם בזמן הטיפולים באמצעות תרגולים מנטליים (הרפיה עצמית, תרגילי נשימה, ריכוז ומדיטציה) כל אחד על פי יכולתו ומשיכתו האישית.
התחילו לתרגל יוגה. פנו אלינו לקבלת יעוץ בנושא.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים