פריסה ארצית

פריצת דיסק – טיפול או שיקום ?

החשש לפריצת דיסק מתעורר כאשר מופיעים כאבי גב כרוניים, התקפות כאב קשות והקרנות כאב. פריצת דיסק הרבה יותר שכיחה באוכלוסיה מאשר מה שסבורים וזאת בגלל שהאבחון עצמו דורש בדיקה על ידי CT או MRI שבחלק גדול של המקרים אינם מתבצעים. אוכלוסיה לא מבוטלת סובלת מכאבי גב, מפריצות דיסק ובלטים מבלי לדעת כלל.

 

90% מפריצות הדיסק אשר מאובחנות אינן נוצרות כתוצאה מאירוע יחיד כגון תאונה אלא מתהוות עם השנים. התהוות כזו של בעיה כרונית נובעת מיציבה לא נכונה, מנחי גוף לא מתאימים, הזנחה, חולשה ומתח נפשי. שינויים מבניים בשלד, במנח החוליות מתרחשים לאורך שנים. הדבר תקף גם לגבי פריצת דיסק צווארית וגם מותנית.

הגישה הבעייתית בטיפול בפריצות דיסק היא לטפל בסימפטומים ולא בשורש הבעיה. נכון שהתופעה הקשה והמפריעה ביותר היא הכאב עצמו, אבל טיפול בסימפטומים בלבד אינו פותר את בעיית היציבה, החולשה ומנחי הגוף. טיפול סימפטומטי כזה כפי שמתבצע בניתוח ובטיפולים בהם האדם פאסיבי, אינו גורם לבעיה להיעלם ובסבירות גבוהה בעיית הגב תחזור. לא מעט מהפונים אלינו כבר עברו ניתוח בעמוד השידרה בעבר, או ניסו מגוון רחב של טיפולים פאסיביים, ואלו מוצאים עצמם שוב באותה הצומת עם אותם הכאבים.

על כן הגישה הנכונה והמועילה לגשת לבעיה היא דרך שיקום עמוד השידרה. החזון של שיקום אמיתי הוא חיים ללא כאב, גם עם פריצת דיסק או בלט. יכולת השיקום תלויה באדם עצמו והסבל מהכאב הוא מטיבציה מספקת לתרגל ולהתקדם.  הבשורה המשמחת היא שבשיטת 'המרכז ליוגה טיפולית' חזון כזה של שיקום הוא דבר שבשגרה. שיטה זו מפחיתה ומעלימה כאבים ומאפשרת לאדם ללמוד על גופו, לתקן יציבה, לנטרל גורמים לבעיה, לחזק ולהגמיש את הגב. התלמידים שלנו לומדים בצורה מובנית וסדורה כיצד לטפל בעצמם כאשר הגב כואב ולחזק את גבם כך שיחיו ללא כאב בצורה נורמלית לחלוטין. האדם שמתרגל את שיטת היוגה הזו בבית זוכה להתקדמות, הפסקה בנטילת תרופות ושיקום אמיתי.

לא נדרש כל ידע קודם בכדי לתרגל את השיטה. צריך רק רצון טוב ולתת עדיפות לפתרון הבעיה. רוב התלמידים שמשקמים את עצמם מפריצת דיסק לא תרגלו יוגה בעבר והם חשים כיצד היוגה הטיפולית הזו משפרת את מצבם באופן יום יומי. המיומנות שהם רוכשים נכונה להם ומתאימה למשך כל החיים.

בכדי להתחיל לתרגל  את השיטה צרו עימנו קשר לשיחת ייעוץ.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים