טיפול בפריצת דיסק

הטיפול בפריצת דיסק מגיע במספר שלבים העונים על הצורך לחזור לתפקוד ולהגיע למצב בו חיים ללא כאב. במקרים מסוימים תהליך הטיפול יכול לבוא במקום ניתוח או התערבות פולשנית כירורגית. עם היוגה הטיפולית, המטופל שותף לתהליך הטיפול בפריצת הדיסק ולומד כיצד לשכך כאב, לחזק ולהגמיש את הגב.

טיפול ראשוני בפריצת דיסק
התרגילים הראשונים נעשים בפיקוח מלא שלנו ועל פי הקצב האישי שלכם. מטרתם היא הורדת הכאב ולמידת עקרונות של יציבה, נשימה ותנועה. אנו נתחיל מתנועה איטית המלווה תמיד בנשימה, נמנע מתנועות חזקות ומהירות. התרגול מסייע לשמירה על גב ארוך, גמיש וסימטרי. המטרה בטיפול היא להחזיר גמישות לרצועות ולשפר את זרימת הדם לאזור הפגוע. עם הזמן הגמישות חוזרת לגב והמטופל חוזר באופן הדרגתי לפעילויות היום יום. באופן אישי לומד המתרגל כיצד לטפל בעצמו עם תרגילי בית. השיפור בתנאים מבוקרים אלה הינו יומיומי. במהלך תקופת הטיפול בפריצת הדיסק לומד המטופל להיות מודע לנשימה לאורך עמוד השדרה מבסיסו ועד לחיבור עם הגולגולת. 
 

טיפול מתקדם – שיקום הגב
לאחר שרמת הכאב ירדה מאוד, נותרים מוקדים ספציפיים בתגובה לתנועות ולעומסים מסוימים. בשלב זה, התרגילים מתפתחים ומעמיקים עם דגש על חיזוק, הגמשה ומודעות. עקרונות הנשימה, ההרפיה והיציבה מחלחלים והופכים להיות טבע שני. התרגול בשלב זה הופך להיות שיקום שמטרתו חיים עם פריצת דיסק ללא כאב. התלמיד מודע למגבלות עומס ותנועה אך לומד כיצד להתחזק ולתחזק את גופו וגבו עם היוגה.   
    
מניעה של פריצת דיסק
מעבר להדרכה נכונה בדבר הרמת משאות כבדים ועומסים על הגב והצוואר לכל אלה מאיתנו אשר עובדים או יושבים שעות רבות ללא תזוזה על כיסא, מומלץ לבצע מספר תנוחות יוגה ביום. תנוחות אלה ישמרו על חוזק וגמישות הגב. כמו כן היוגה ממליצה הימנעות מישיבה ממושכת על כסאות.
 
היוגה הטיפולית היא פתרון פשוט ויסודי לטיפול בפריצת דיסק, כאבי גב כרוניים, בעיות גב, הקרנות עיצביות, בעיות יציבה ומוגבלות בתנועה. באמצעות תרגול יוגה מותאם פותר האדם בעצמו את הבעיה ומשפר את איכות החיים באופן ניכר.
 
פנו אלינו למידע נוסף על טיפול בפריצת דיסק.

פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

שם מלא *

טלפון *

מייל

Please leave this field empty.