פריסה ארצית

יוגה לתסמונת העייפות הכרונית

תסמונת העייפות הכרונית (CFS או CFIDS) הידועה גם בשם תסמונת התשישות הכרונית הינה מצב בריאותי הפוגע באיכות חייו של האדם. הסיבה והגורמים להופעתה אינם ברורים כרגע למדע הרפואה. התסמונת משפיעה על מערכות העצבים בגוף, המערכת החיסונית וההורמונאלית. 

ההשפעה העיקרית של התסמונת היא על רמת האנרגיה וחיוניות שהאדם חש. התסמונת גורמת לעייפות גדולה והתעייפות מהירה לאחר פעילות גופנית קצרה. התסמונת עשויה לפגוע באנשים בשיא כוחם ולהופיע כסימפטומים הדומים לווירוס אבל כאלה שאינם נעלמים. תסמינים נוספים שעשויים להופיע הם חום גוף מעט מעל הנורמאלי, שרירים תפוסים, בעיות שינה, קושי בחשיבה ברורה ומרוכזת (ערפול) , כאבי ראש וכאבי גרון. חלק מהסימפטומים חופפים לאלו של הפיברומיאלגיה ומצבים בריאותיים נוספים כגון דיכאון וסרטן. על כן יש לקבל אבחון רפואי.
כיצד יוגה טיפולית עוזרת לתסמונת העייפות הכרונית:
1. תרגול מותאם אישית  – שימת הדגש היא על תרגולים אותם האדם יכול לבצע בכל מצב, גם במצב של חוסר אנרגיה או כאב גדולים. היוגה הטיפולית והמרכז שלנו מלמדים כלים יעילים לתרגול. התרגול הפיזי (תנוחות היוגה) גם הן מתאימות לאתגרים אותם חווה המתרגל ושימת הדגש על תרגול נוח, נעים ולא מעייף.
2. תרגילי נשימה, תרגילים אנרגטיים שונים, תרגול מנטאלי אשר יכול להתבצע גם במיטה. יש לתרגולים אלה השפעה גדולה על מצבו של המתרגל ועל רמת האנרגיה שהוא חש.
3. הפחתת מתח וחרדה – ליוגה השפעה חזקה על הפחתת גורמים אלה אשר שזורים עם החוויה של קושי ומוגבלות. בעקבות התרגול ההתייחסות האישית שלנו משתנה ואנו מתחזקים ומעצימים את עצמנו.
4. שיפור איכות החיים – שינה, מנוחה, הקשבה לגוף ולנפש , ייעוד בחיים.
יוגה טיפולית היא שיטה טבעית ועוצמתית לטיפול בתסמונת העייפות הכרונית ומביאה את האדם להחלמה וחזרה לתפקוד מלא בחיים. פנו אלינו למידע נוסף.
המרכז ליוגה טיפולית מתמחה גם בטיפול בפריצת דיסק, בלט דיסק ועוד.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים