החלמה מדכאון עם יוגה ומדיטציה

החלמה מדכאון

השפעת דיכאון על החיים היא הרסנית ומתבטאת ברבדים רבים כגון: שמחת חיים, חיוניות, מערכות יחסים, עבודה ועוד. דיכאון קל עשוי להתבטא באופן מצומצם כמו מצב רוח ירוד או חוסר חשק ועד דיכאון קשה המחייב טיפול והשגחה צמודים. בכל מקרה, הופעת תסמינים של ירידה בחיוניות, בשמחת החיים ובמוטיבציה הנמשכת יותר משבוע דורשת תשומת וטיפול משום שהזנחה אינה פותרת את הגורמים והאדם מאבד את יכולת ההשוואה בין מה שהרגיש קודם לעכשיו. כמובן שככל שדיכאון נמשך  זמן רב יותר כך מתמשך זמן ההחלמה.

 

מחקרים רבים מראים שיוגה ומדיטציה מעודדים נחת רוח, מצב רוח טוב, תחושות טובות והתמודדות עם מחשבות ורגשות שליליים. במרכז ליוגה טיפולית פותחה שיטת Yoga Meditation Therapy, הנותנת מענה לאנשים הסובלים מדיכאון וחרדה החל מדיכאון קל ועד לקשה.

על מה מתבססת שיטת YMT?
שיטת YMT מתבססת על תרגול המתבצע בבית הכולל תרגילי יוגה, נשימה ומדיטציה שמטרתם להביא את האדם לרוגע, איזון וחיוניות. משום שהשפעת התרגול היא מצטברת, האדם מתבקש לתרגל כל יום במשך 20 דק' ולעשות שימוש בתרגולים בכל רגע בו הוא שוקע לדכדוך או למחשבות לא טובות. המטרה שבסוף התרגול יחוש האדם הקלה, איזון ורוגע. שיטת  YMT משפיעה לטובה על מערכת העצבים, מערכת ההפרשה של הורמונים, שיפור בתחושות, בשינה, בעיכול ושיפור בדימוי העצמי. מעל הכל נותנת השיטה בהירות מחשבה ושליטה על מחשבות הרסניות. השיטה מתאימה גם לאלה הנוטלים כדורים משפרי מצב רוח מסוג SSRI ואחרים.

יתרונות השיטה:
1.    השיטה מעצימה – היא נותנת לאדם את הכוח לשפר את מצבו בעצמו
2.    העמקת המודעות העצמית – האדם לומד בעצמו על הקשרים והתגובה שבין מחשבות, רגשות תגובות נפשיות ומתח.
3.    האדם מסגל אורח חיים מרפא המאיץ החלמה
4.    השיטה היא חווייתית- כלומר האדם לומד בעצמו לחוש את ההשפעה החיובית

כיצד שיטת YMT נלמדת?
השיטה נלמדת בשיעורים בני שעה עם מורה אישי. המפגש הראשון כולל שיחת היכרות ואבחון על פי השיטה. במהלך המפגש האדם לומד את תרגול הבית אותו הוא מתבקש לעשות. האדם לומד מה עליו לחוש במהלך ובסיום השיעור וכיצד נמדדת ההתקדמות בשיטה. במשך השיעורים השבועיים הבאים מעמיק האדם בתרגול במישור הגופני, הנפשי והתפקודי.

צרו עמנו קשר למידע נוסף.

פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם