פריסה ארצית

בלט דיסק

בלט דיסק הוא מצב שבו החומר הג'לאטיני שנמצא בדיסק המפריד בין חוליות עמוד השידרה בולט ולוחץ על מוצא עצב היוצא מבין שתי חוליות. כל עוד הבלט אינו לוחץ על עצב, דוגמת העצב הסכיאטי בגב התחתון או האולינרי בצוואר, האדם אינו חש בבלט הדיסק. כאשר בלט הדיסק לוחץ על העצב מתפתח כאב נוירופטי כלומר הקרנת כאב עצבית.

בלט דיסק
בלט דיסק בגב עשוי ליצור כאב נוירופטי בחלק מהזמן ללא שום גירוי או תנועה או שהוא יכול לכאוב מתנועה או מנח גוף מסוים דוגמת נהיגה ברכב. בלט דיסק מתפתח בדרך כלל כתוצאה מבעיית יציבה כלומר תוצאה של ניוון מול כוח המשיכה. בעיות יציבה אחראיות על 90% מהופעת בלטי דיסק בעוד 10% כתוצאה מהרמת משקל, תאונה או חבלה. פעמים רבות תנאי ההתפתחות של בלט דיסק כלל אינם ידועים לאדם והוא מקשר את הופעת בלט הדיסק לאירוע ספציפי. האמת היא שהתנאים שהובילו להיחלשות המבנה קשורות לאורח החיים של האדם ובמיוחד לנזקי הישיבה.

לעמוד השידרה מבנה שמור וקומפקטי השומר על מערכת העצבים המרכזית בה עובר חוט השידרה. חוט השידרה הוא המשכו של המוח ואחראי על תעבורת מסרים עצביים של תחושה, תנועה ופקודות עצביות נוספות. ישיבה ממושכת על כסאות בעבודה ובבית, ישיבה ממושכת במכונית לאורך שנים מחלישה ומנוונת את הגב ואף את הגוף כולו. הישענות על משענות גורמת להתרופפות וניוון זוקפי הגב ולפתולוגיות בקשתות האחראיות על הזדקפות ויציבה. קריסת היציבה מלווה בסמנים שעוברים שיכוך בגלל הישענות על משענות ובגלל חוסר מודעות. רוב האנשים חיים עם כאבי גב מבלי לדעת שזהו מצב מסוכן המחלחל פנימה לעבר חוליות הגב והדיסקים הבין חולייתיים. ניוון היציבה, השרירים והדיסקים כתוצאה ממאזן כוחות לא טבעיים על הגב מוביל להתפתחות בלט דיסק ואף מקבצים של בלטי דיסק ופריצת דיסק. כאמור, האדם בדרך כלל אינו מודע לתהליכים אלו ואינו קורא את הסימנים ופועל לבטלם ולתקנם מוקדם.

פעמים רבות, עם הופעת כאבים נוטה האדם לפעילות גופנית כגון ריצה, חדר כושר ואפילו יוגה. כל אלה גורמים להרעה ואף מאיצים את הופעת בלט הדיסק. הופעת כאבים בזמן ואחרי פעילות גופנית היא סימן של הגוף להפסיק אותה אך כאמור רובנו אינם מבינים את המשמעות האמיתית של הכאב. נזקי הישיבה הם הרקע של חשיפת גוף לפציעה ולתנועה לא נכונה. תנועה לא נכונה היא תנועה טבעית אך בגלל נזקי הישיבה היא יוצרת כאב וגב תפוס.

תופעות של גב תפוס הם שלב נוסף בדרך של ניוון הגב. גופנו משבית אותנו לפעמים למספר ימים בגלל שהניוון הגיע עמוק ומאיים על בריאות מערכת העצבים המרכזית. גם כאן, בדרך כלל אין האדם משנה את הרגלי ישיבה, היציבה והפעילות וחוזר למסלול רגיל בעוד שבאמת מתבקש ממנו להבין שאורח החיים שלו חייב להשתנות ויש לתקן את היציבה.

תיקון היציבה בשיטתנו מתקן את נזקי הישיבה ומחדש בכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף את היציבה וההזדקפות. תרגול יומי של 25 דקות בשיטה המיוחדת, שיטת גולדמן, מאפשר למרווחים הטבעיים של היציבה להתרחש ואיתם הקלה והיעלמות ההקרנות העצביות. יחד עם התרגול מכיר האדם את גופו ואת היציבה הטבעית שלו ונמנע מהרגלים הרסניים של ניוון. לשיטתנו 90% הצלחה בהעלמת כאבים נוירופטיים ללא ניתוח בשיטה טבעית המבוסס על תרגול בית. האדם לומד לרפא ולתקן את גופו בהדרכה אישית. לגוף יכולת להעלים את הסימפטומים של בלט הדיסק ולשפר באופן ניכר את איכות חייו והכאבים הנוירופטיים.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים