פריסה ארצית

איזורי ההקרנות העצביות בפריצת דיסק

הקרנות עצביות הינן אחת התופעות הנלוות לפריצת דיסק או בלט דיסק. הקרנות מאובחנות כתחושה של נימול, עקצוץ, שריפה, משיכה, איבוד תחושה או שליטה על האיזור. בעקבות הקרנות עצביות אנו נשלחים לאבחון ב CT או MRI המאשרות שמקור הבעיה איננה במקום התחושה אלא דווקא בגב או אם לדייק בחוליות עמוד השדרה. מאמר זה ממפה את איזורי ההקרנה על פי חוליות עמוד השדרה.
הקרנות עצביות נגרמות במקרים של פריצת דיסק או בלט בהם הדיסק הבין חולייתי לוחץ עצב בחוט השדרה. העצב משרה הקרנה עצבית על מקום אחר בגוף (בדר"כ בגפיים) בעוד שמקור הבעיה בחוט השדרה. ההקרנה העצבית יכולה להיות קבועה או משתנה בהתאם לגורמים שונים כגון יציבה, שינה, הרמת משקל, תנועה ועוד. במקרים רבים יש יותר ממקום הקרנה אחד. ההקרנה יכולה להופיע בצד אחד של הגוף ופעם בצד השני. ההתמדה של ההקרנה, הכאב והגירוי העצבי מחלישho את הגוף והנפש ופוגעים באיכות חיינו.שרירים מסוימים מתכווצים תמידית כתוצאה מההקרנה והדבר פוגע ומחריף את בעיות היציבה. החדשות הטובות הן שיש פתרון להקרנה העצבית שאינו בניתוח או תרופות. העבודה עם היוגה הטיפולית מאפשרת לבעיות היציבה שגורמות לבעיה להיפתר מהיסוד ולכן עם התרגול המותאם משתנות ההקרנות, נסוגות ונעלמות.
להלן מיפוי איזורי ההקרנה, כך שניתן לדעת מתוך מיפוי אזור ההקרנה איזה איזור נזקק לשיקום. המיפוי הוא מהחזית ומאחור:
חוליית S1 – עמוד שדרה תחתון, עכוז ולאורך כל החלק האחורי של הרגליים עד לעקבים.
בחוליות S2 S3 – בחזית:  איזור אברי המין.
מאחור: איזור העכוז, ולאורך כל החלק האחורי של הרגליים עד לעקבים
חוליות S3 S4 S5 – מאחור: אזור פי הטבעת
חוליה L1 – בחזית: הקרנות עצביות במפשעה
חוליה L2 – בחזית: חלק עליון של הירכיים לעבר פנים הירכיים, בין הרגליים.
חוליה L3 – בחזית: מרכז הירכיים לעבר פנים הירכיים ובין הברכיים.
חוליה L4 – בחזית: ירכיים תחתונות, ברכיים קדמיות ופנים השוקיים והקרסוליים, בהונות כף הרגל
מאחור- גב תחתון  ומותניים
חוליה L5 – בחזית: שוקיים עליונות, גב כף הרגל, בהונות גדולות של כף הרגל, סוליות כף הרגל
מאחור- גב תחתון  ומותניים
חוליה S1 – בחזית: החלק החיצוני של השוקיים התחתונות, צידי כפות הרגליים, בהונות קטנות של כף הרגל
במידה ואתם סובלים מהקרנה עצבית כתוצאה מפריצת דיסק, לרפואה המערבית פתרונות של ניתוח, פיזיותרפיה ומשככי כאבים. אף אחד מאלה אינם מתקנים יציבה שהינה המקור לרוב בעיות הבלט ופריצות הדיסק. היוגה הטיפולית בשיטה שלנו משככת כאבים ומתקנת את היציבה. בעקבות התרגול איזורי ההקרנה נסוגים ונעלמים. יש לציין שאין זו שיוגה 'כללית', שמקרים רבים אף מזיקה לגב פגוע , אלא עבודה ממוקדת ומדויקת שמאפשרת לכם לטפל בעצמכם במקור הבעיה ולפתחור אותה מהיסוד.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים