פריסה ארצית

יוגה להריון ולאחר לידה

ההריון הוא תקופה של שינוי, במהלך תרגול היוגה, מאפשרים הכלים הייחודיים של היוגה להכיר ולהבין את השינויים לחזק ולהרפות. 

תרגול יוגה בהריון, מקל על כאבי גב, מפרקים, קוצר נשימה, בחילות צרבות וסימפטומים רבים אחרים המלווים את האישה בחודשים חשובים אלו. על התרגול להיות מותאם להריון ולהכין את האישה ללידה. חשוב שהתרגול יכלול הבנה מעמיקה של הנשימה וחיבור בין תנועה לנשימה ביומיום. זוהי הזדמנות להבין את הקשר שבין היציבה לנשימה, בין הנשימה לשרירי קרקעית האגן אותם חשוב להרפות בלידה וכמובן חיזוקם לאחר הלידה ועוד.
תרגול היוגה מאפשר היכרות עמוקה עם הקצב האישי של הגוף. הבנת היציבה הנכונה כאשר הבטן גדלה, המפרקים המתרככים המשפיעים על יציבה ותנועה. הגוף כולו עובר התרחבות. גם ההקשבה של האישה אל עצמה דורשת התבוננות וקשב יומיומי, שכן היא עשויה לחוות רגשות שלא פגשה בעבר: התרגשות וציפייה, חששות מהשינוי המשמעותי ביותר בחיים, אי נוחות, כאבים פיזיים ועוד. בעזרת תרגול הנשימות, לומדת המתרגלת להבין ולקבל את השינויים המלווים תקופה חשובה זו.
אישה המתרגלת יוגה במהלך ההריון, יכולה להשתמש בה במהלך הלידה כאשר התנוחות והתנועות מאפשרות לאגן להשתחרר וללידה להתקדם. שימוש בנשימת יוגה מלאה מאפשרת ליולדת לעזור לעצמה ולתינוק שלה במהלך הלידה. היא לומדת להתגבר על מתחים הקשורים להריון ויכולה להקל על כאבי הלידה.
תנועה מתאימה, נשימה מתאימה, המשתנות עם הצירים המתקדמים, מסייעים לאישה בתהליך הלידה. כאשר האישה מתרגלת יוגה בהריון, התנוחות ישמשו אותה באופן טבעי במהלך הלידה, מבלי לחשוב על כך. השרירים מתגמשים, המרפקים נעים בחופשיות רבה יותר ותפקודם טוב יותר. הנשימה, המתקצרת באופן טבעי בהריון, יכולה להיות עמוקה יותר וזורמת יותר. היא מתארכת והשימוש בה במהלך כל תרגול, מאפשר לה להיות יעילה יותר גם במהלך הלידה. תרגול לאחר הלידה יעזור לאישה לחזק את גופה ולהסתגל מהר יותר לשינוי המשמעותי והמרגש בחייה וכך תוכל להתפנות לקשר המיוחד עם התינוק שלה.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים