פריסה ארצית

יוגה טיפולית לשיקום לב

 

גישה טיפולית מיוחדת המיועדת לחולי לב ואנשים בקבוצות סיכון ללקות במחלות לב: לחץ דם גבוה, שומנים בדם, בעלי משקל עודף, מעשנים, נוטים למתח וחרדות, היסטוריה משפחתית, כאבים בחזה ועוד. התכנית נערכת במפגשים פרטניים או בקבוצות קטנות, עם יחס אישי לכל מתרגל.
הגישה הטיפולית שלנו מבוססת על ממצאיו פורצי בדרך של דר' דין אורניש. מדובר על אלטרנטיבה ממשית לשיקום הלב והעורקים, להחלמה מניתוחי מעקפים והסובלים מתעוקות חזה. מחלות לב הינם המחלה הקטלנית העיקרית בעולם המערבי. האפשרויות העומדות בפני חולי לב ואנשים באוכלוסיות סיכון הנם לעבור ניתוח, לעבור טיפול תרופתי מונע או לקחת על עצמם את הטיפול שפיתח דר' אורניש. להבדיל מגישות אחרות טיפול זה הוא היחיד שהגיע לאחוזי הצלחה משמעותיים בהפחתה של תעוקת החזה לאורך שנים ואף הוכיח במקרים מסוימים נסיגה של טרשת העורקים. אין אף טיפול דומה אשר מגיע להצלחה מסוג זה.
על מה מבוססת שיטת הריפוי של דר' דין אורניש?
שיטת הריפוי מבוססת על שינוי אורח חיים, על מפגשים שבועיים ותראפיה. אלו כוללים:
א. שינוי בתזונה – דיאטה מאוזנת באחוז שומן וחלבונים נמוך במיוחד. רצוי תזונה צמחונית וללא מאכלי חלב. תזונה זו היא גם המומלצת בכלל בחיים.
ב. יוגה וניהול מתחים – המטופל מתרגל תרגילי יוגה ונשימה המותאמים למצבו בקבוצות ובעצמו. הוא לומד נשימה והרפיה. הוא מתחיל להיות מודע ללחצים שהוא עובר להפחיתם ולנהל אותם כהלכה בחיים.
ג. תרגול גופני מתון – בעיקר הליכה (אם אפשר אז בחברותא)
ד. קבוצות תמיכה – שימת דגש על העמקת הקשר הרגשי של המטופל עם עצמו, הכרת תהליכי הריפוי הטבעיים שעובר המטופל בשיחות תמיכה עם מטופלים אחרים באותה תוכנית ריפוי.
ה. הפסקת עישון ואלכוהול
לשיטה יתרונות נוספים:
1 אנשים בקבוצות סיכון שההחמרה במצבם לא הגיעה למצב המאפשר ניתוח בסבסוד קופות החולים יכולים להתרפא כבר עכשיו.
2. השיטה מאפשרת הקלה לאורך שנים ומהווה נקודת מפנה בחייו של המטופל.
3. המטופל מגיע בעצמו להבנות בקשר לסיבות שהביאו להתפתחות המחלה. הוא רוכש כלים לריפוי עצמי ולהעצמה עצמית.
4. השיטה מפחיתה את הצורך בניתוחי לב ובצנתורים נוספים. כפי שתיארנו, טרשת העורקים מפסיקה את התקדמותה ואף עשויה לסגת.
5. הגישה לחולה הנה של קבלת אחריות והעצמה – החולה הינו שותף פעיל בתהליך הריפוי וההחלמה.
6. דין אורניש והסגל הרפואי שלו הרחיבו את הפרויקט וראו בהטבה גם בטיפול בסוכרת ובסרטן.
מטופלים יכולים להמשיך בחייהם, הם זכאים לעבור את הטיפולים הקונבנציונאליים וליטול תרופות על פי מרשם רופא. עם זאת הכוח בידם לשנות את כיוון חייהם כבר היום. אחוז גבוה של חולים שעברו ניתוחים וצינתורים חוזרים שוב לניתוחים נוספים. אפשר לעצור את התהליך. אפשר לקבל את החיים והחיוניות בחזרה.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים